Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 90,00 EUR a máte dopravu ZADARMO

SVET UMENIA

  1. Úvod
  2. Obchodné podmienky
OBCHODNÉ PODMIENKY

Obchodné podmienky internetového obchodu www.svet-umenia.sk

 

VŠEOBECNÉ USTANOVENIA

 

Informácie, ktoré nám poskytnete prostredníctvom objednávky cez internetovú stránku www.svet-umenia.sk, slúžia výlučne pre potrebu poskytnutia konkrétnej služby a nebudú ďalej poskytované tretím osobám ani inak komerčne využívané.

 

Všeobecné obchodné podmienky sa vzťahujú na obchodné vzťahy medzi kupujúcim a firmou PROFI METAL spol. s r. o., Velčice 350, 951 71 Sľažany, IČO: 36 56 31 61, DIČ:  20 21 86 76 94, IČ DPH: SK 20 21 86 76 94. Osobou zodpovednou za prevádzku je Edita Smiešková (edita.smieskova@gmail.com/ +421 911 261 240).

 

OBJEDNÁVANIE TOVARU

 

Kupujúci objednáva tovary predávajúceho prostredníctvom obchodného systému na www.svet-umenia.sk písomnou formou cez e-shop, e-mailom alebo telefonicky. Takto vykonaná objednávka sa považuje za záväznú a je v súlade so zákonom č. 108/2000 Z.z. v znení neskorších zmien a predpisov chápaná ako zmluva uzavieraná na diaľku.

 

Po odoslaní objednávky dostane kupujúci e-mail s informáciou o zaevidovaní objednávky do systému

Po potvrdení objednávky vznikne obchodný vzťah medzi kupujúcim a predávajúcim. Kupujúci sa tým zaväzuje za objednaný a dodaný tovar zaplatiť celú kúpnu cenu, vrátane prepravných nákladov, podľa platných obchodných podmienok.

 

Pri každej objednávke musí kupujúci uviesť meno a priezvisko, poštovú adresu, telefónne číslo, e-mail (fyzická a právnická osoba podnikateľ aj IČO, DIČ, IČ DPH, fakturačnú adresu), názov tovaru a počet kusov, spôsob dopravy a spôsob platby. Objednávka prostredníctvom e-shopu tieto podmienky spĺňa automaticky.

 

Informácie, ktoré nám poskytnete prostredníctvom objednávky cez internetovú stránku www.svet-umenia.sk, slúžia výlučne pre potrebu poskytnutia konkrétnej služby a nebudú ďalej poskytované tretím osobám ani inak komerčne využívané.

Objednávku je možné stornovať prostredníctvom e-mailu alebo telefonicky.

 

PLATOBNÉ PODMIENKY

 

Cena produktov je stanovená cenníkom predávajúceho. Ceny uvedené v cenníku môžu podliehať zmenám i bez predchádzajúceho ohlásenia. Predávajúci si vyhradzuje právo zmeny cien v nadväznosti na zmeny cien výrobcov, dovozcov,... Platná cena produktu bude vždy oznámená pri overovaní objednávky.

 

Za každý objednaný tovar sa platí úhradou vopred na bankový účet predajcu (bankovým prevodom, vkladom na účet...) alebo na dobierku. Doba dodania je pri každom tovare stanovená osobitne. Záväzná je vždy dlhšia doba dodania, ak sú v objednávke tovary z rôznou dobou dodania.

 

Ak zákazník, pri platbe "prevodom", neuhradí objednaný tovar do 12 kalendárnych dní od potvrdenia objednávky, predávajúci ma právo zrušiť objednávku a označiť ju za neplatnú - storno objednávky. Zároveň zaniká obchodný vzťah medzi kupujúcim a predávajúcim.

Pri nepredvídateľných situáciách, ako napríklad strata zásielky poštou, nedodržanie termínu dodania tovaru dodávateľom a pod., sa dodacia doba predlžuje na neurčito. Kupujúcemu bude tovar nahradený alebo po vyžiadaní mu budú vrátené peniaze.

 

Faktúra (daňový doklad) je súčasťou potvrdzujúceho e-mailu o vybavení objednávky. Fakturovaný bude objednaný tovar a prepravné náklady. V prípade, ak hmotnosť objednaného tovaru presiahne 10 kg alebo tovar nie je možné zabaliť do jedného balíka, cena poštovného sa bude kalkulovať osobitne po dohode s kupujúcim.

 

DODACIE PODMIENKY

 

Objednaný tovar bude odoslaný kupujúcemu kuriérskou službou DPD.
Tovar bude odoslaný v rámci lehoty uvedenej na internetovom obchode. Objednávka prijatá v pracovný deň do 12:00 na dobierku, bude doručená do troch pracovných dní. To platí v prípade, ak je objednaný tovar skladom. 

V prípade platby vopred prevodom na účet tovar odosielame až po prijatí platby, takže dodacia lehota bude predĺžená o dobu potrebnú na prijatie platby. Ak nám zašlete výpis z účtu, že ste uhradili faktúru, tak Vám vieme zaslať tovar skôr, ako nám budú peniaze pripísané na náš účet.

 

Objednaný tovar posielame v rámci Slovenskej republiky aj ostatných štátov Európskej únie. 

 

Prevádzkovateľ sa zaväzuje:

- dodať správny druh a množstvo tovaru v kúpnej cene a za platobných podmienok platných v deň odoslania elektronickej objednávky

- dodať tovar vyhovujúci normám, predpisom a nariadeniam platným na území EU.

 

Kupujúci sa zaväzuje:

- objednané maliarske plátna alebo umelecké potreby riadne prevziať na adrese uvedenej na objednávke. V prípade opätovného zasielania zásielky z dôvodu jej neprevzatia, znáša prepravné náklady kupujúci. Pri preberaní tovaru je kupujúci povinný skontrolovať neporušenosť a kompletnosť zásielky, a v prípade akýchkoľvek poškodení či závad oznámiť prepravcovi a spísať Zápis o škode na zásielke.

- nebezpečenstvo škody na produktoch prechádza na kupujúceho momentom prevzatia kupujúcim alebo jeho splnomocnencom.

- zaplatiť do 12 dní za tovar kúpnu cenu v plnej výške a v zmysle platobných podmienok platných v deň odoslania objednávky, v opačnom prípade bude jeho objednávka zrušená.

 

Cena poštovného v rámci SR:

 a) Dobierka (poplatok 1,20€) - kuriér (poplatok 4,20 €)

Objednávka prijatá v pracovný deň do 12:00 bude doručená na nasledujúci pracovný deň s 90%-nou pravdepodobnosťou do 12:00. Za tovar zaplatíte len v hotovosti kuriérovi (nie platobnou kartou).

 b) Prevodom, úhrada faktúry na účet (poplatok 0 €) - kuriér (poplatok 4,20 €) 

Po prijatí objednávky Vám pošleme emailom údaje potrebné k prevodu. Tovar bude odoslaný po pripísaní čiastky na náš účet.

 c) DOPRAVA ZADARMO nad 90 € - kuriér (poplatok za dobierku 1,20 €)

Ak je Váš objednaný tovar v min. hodnote 90,00 €, tak poštovné NEPLATÍTE! Dôležité info: poštovné zadarmo neplatí pre zásielky, ktoré sú nad 15 kg alebo zásielky, ktoré nie je možné zabaliť do jedného balíka!!! O prekročení hmotnosti/počtu balíkov Vás budeme informovať.

 d) ZADARMO nad 90 € - prevodom na bankový účet, kuriér (poplatok 0 €)

Ak je Váš objednaný tovar v min. hodnote 90,00 €, tak poštovné NEPLATÍTE! Po prijatí objednávky Vám pošleme emailom údaje potrebné k prevodu. Tovar bude odoslaný po pripísaní čiastky na náš účet. Dôležité info: poštovné zadarmo neplatí pre zásielky, ktoré sú nad 15 kg alebo zásielky, ktoré nie je možné zabaliť do jedného balíka!!! O prekročení hmotnosti/počtu balíkov Vás budeme informovať.

 e) Osobný odber v Nitre na základe individuálneho dohovoru (poplatok 0 €)

 

Cena poštovného v rámci ostatných štátov Európskej únie:

 

 Cenu za prepravu riešime individuálne. 

 

ODSTÚPENIE OD ZMLUVY

 

Kupujúci je oprávnený podľa zákona č. 102/2014 §7 ods.1 bez uvedenia dôvodu odstúpiť od zmluvy do 14 pracovných dní odo dňa prevzatia tovaru alebo od uzavretia zmluvy o poskytnutí služby, ak predávajúci v čas a riadne splnil informačné povinnosti podľa vyššie uvedeného zákona. O odstúpení od zmluvy musí kupujúci predávajúceho informovať písomne, a to e-mailom alebo listom.

Odstúpenie od zmluvy musí byť uskutočnené písomnou formou a to prostredníctvom formulára pre odstúpenie od zmluvy. formulár

Po spracovaní formulára pre odstúpenie od zmluvy predajca kontaktuje kupujúceho o podmienkach vrátenia tovaru, ako aj o podmienkach pre vrátenie platby za tovar a poštovného, ktoré kupujúci hradil pri kúpe tovaru.

Kupujúci má právo jednostranne stornovať objednávku, a to aj akceptovanú predávajúcim, v prípade nedodania objednaného tovaru predávajúcim v lehote do 14 dní od lehoty uvedenej v záväznej akceptácii objednávky. V prípade, že kupujúci zaplatil už časť alebo celú sumu kúpnej ceny, je predávajúci povinný vrátiť túto sumu v lehote 15 kalendárnych dní od stornovania objednávky resp. kúpnej zmluvy, a to bezhotovostným prevodom na účet kupujúceho určený kupujúcim písomnou formou (faxom, e-mailom alebo poštou).

Kupujúci nemôže odstúpiť od kúpnej zmluvy uzavretej na diaľku najmä v prípade, ak ide o zmluvu, ktorej predmetom je predaj produktu zhotoveného podľa osobitých požiadaviek kupujúceho alebo produktu určeného osobitne pre jedného kupujúceho, alebo produktu, ktorý vzhľadom na jeho vlastnosti nemožno vrátiť.

Predávajúci si vyhradzuje právo zrušiť objednávku (odstúpiť od zmluvy) alebo jej časť ak:

a) produkt sa nevyrába alebo sa prestal vyrábať

b) zmenila sa cena dodávateľa produktu

c) vystavená cena produktu bola chybná

 

VRÁTENIE TOVARU DO 60 DNÍ A REKLAMAČNÉ PODMIENKY

 

Do 60 dní je možné zásielku vrátiť bez udania dôvodu, avšak poštovné, či už pri kúpe alebo platené spätne, nehradíme. Akékoľvek neskoršie reklamácie na množstvo a fyzické porušenie produktu nebudú akceptované.

 

Pri vrátení tovaru do 60 dní je potrebné zaslať spolu s tovarom i vytlačený a vyplnený formulár spracovania vráteného tovaru (formulár pošleme na požiadanie e-mailom).

 

Tovar musí byť v originálnom balení a nesmie byť použitý. V prípade vrátenia tovaru, tovar nesmie byť vrátený na dobierku. Po prezretí vráteného tovaru, sumu vraciame späť na bankový účet. Tovar nesmie byť používaný akýmkoľvek spôsobom.

 

V prípade poškodeného, resp. samopoškodeného tovaru, alebo omylom poslaného iného druhu tovaru nás prosím do 7 dní od vzniku reklamačného prípadu kontaktujte e-mailom, v ktorom nám prosím napíšte číslo objednávky a popis reklamácie. Pre urýchlenie reklamácie môže kupujúci zaslať fotografiu poškodeného tovaru na email predávajúceho edita.smieskova@gmail.com Fotografia by mala byť zhotovená tak, aby na nej bola čo najlepšie viditeľná reklamovaná vada.

 

Pri odoslaní reklamovaného tovaru je potrebné priložiť aj vyplnený Formulár spracovania vráteného tovaru (na požiadanie pošleme e-mailom).

 

V najbližšej možnej dobe Vás budeme kontaktovať. Vaša reklamácia bude vybavená v zákonom stanovenej lehote. Pokiaľ zákazník nesplní všetky vyššie uvedené požiadavky, predávajúci nie je povinný dodržať zákonnú reklamačnú dobu 30 dní.

 

Reklamácie sa nevzťahujú na: poškodenie Vami neodborným zásahom. Tovar si chráňte pred vplyvmi, ktoré by ho mohli poškodiť. A to pred vplyvmi rôznych prírodných živlov či neodborným použitím.

 

 ZÁVEREČNÉ USTANOVENIA

 

Predávajúci si vyhradzuje právo zmeny ceny. Pri zmene ceny predávajúci kontaktuje kupujúceho. Kupujúci má právo pri takto upravených cenách objednávku stornovať.

 

Kupujúci prehlasuje, že pred vyplnením alebo oznámením objednávky sa oboznámil s týmito všeobecnými podmienkami a reklamačným poriadkom, a že s nimi súhlasí.

 

Bez ohľadu na ostatné ustanovenia zmluvy, predávajúci nezodpovedá spotrebiteľovi za ušlý zisk, stratu príležitostí alebo žiadne iné nepriame alebo následné straty v dôsledku nedbalosti, porušenia zmluvy alebo vzniknuté iným spôsobom.

 

Tieto všeobecné obchodné podmienky boli formulované a ustanovené v dobrej viere, za účelom splnenia zákonných podmienok a úprav korektných obchodných vzťahov medzi predávajúcim a spotrebiteľom. V prípade, ak sa preukážu kompetentným orgánom Slovenskej republiky niektoré ustanovenia týchto podmienok ako neplatné alebo nevynútiteľné, a to celkom alebo čiastočne, platnosť a vynútiteľnosť ostatných ustanovení a zvyšné časti príslušného ustanovenia tým zostávajú nedotknuté.

 

Práva spotrebiteľa vo vzťahu k predávajúcemu vyplývajúce zo zákona o ochrane spotrebiteľa č. 250/2007 Zb. v znení neskorších zmien a predpisov a zákona o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji č. 108/2000 Z.z v znení neskorších zmien a predpisov, zostávajú týmito podmienkami nedotknuté.

 

Osobné údaje budú v zmysle zákona o ochrane osobných údajov č. 428/2002 Z.z. použité iba v rámci obchodného vzťahu medzi predávajúcim a spotrebiteľom a nebudú poskytnuté tretej osobe (s výnimkou osoby zabezpečujúcej prepravu tovaru).

 

PROFI METAL spol. s r. o., Velčice 350, 951 71 Sľažany, Slovensko

Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.