Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 90,00 EUR a máte dopravu ZADARMO

SVET UMENIA

  1. Úvod
  2. Modelovacia a odlievacia hmota
  3. Odlievanie
  4. Krištáľová živica Bio, transparentná, 750ml

Krištáľová živica Bio, transparentná, 750ml

EPOXIDOVÁ ŽIVICA s 50% podielom bio zložiek. Šetrnejšia k životnému prostrediu, menej toxická ako klasická živica. Ideálna na odlievanie foriem, ... celý popis
Dostupnosť
Skladom
45,00 EUR
37,50 EUR
bez DPH
ks
Číslo produktu:PEB 766143
Výrobca:Pebeo, Francúzsko
Strážiť cenu / dostupnosť
Kompletné špecifikácie

EPOXIDOVÁ ŽIVICA s 50% podielom bio zložiek. Šetrnejšia k životnému prostrediu, menej toxická ako klasická živica.

Ideálna na odlievanie foriem, lôžok, plôch s vyvýšeným okrajom (priehľadné dekoratívne predmety, šperky a bižutéria) alebo aj ako ochranný lak.
Je možné ju použiť na všetky typy materiálov ako drevo, kov, plátno, silikón, plast, sklo a pod.

Suchá do 24 hodín (doba schnutia závisí od hrúbky vrstvy).

Nemiešajte ju s klasickou krištálovou živicou. Pri práci so živicou je potrebné mať ochranné rukavice a odev. Náradie očistite suchou handričkou a 70% alkoholom. Vrstva by nemala presahovať 5 cm.

Balenie obsahuje dvojzložkovú epoxidovú sadu na odlievanie - živicu a tvrdidlo, 1 pár ochranných rukavíc, 2 odmerky a 2 drevené špachtličky. 

Je možné ju tónovať farbami Pebeo Vitrail alebo farbivami vhodnými do živice.

Skladovanie: spotrebujte 6 mesiacov po otvorení. Skladovacia teplota: 15°C - 25°C. Chrániť pred mrazom. 

Návod na použitie: 
1. V nádobe zmiešajte 1 časť objemu tvrdidla (B) s dvomi časťami objemu živice (A).
2. Dôkladne zamiešajte obe zložky (hlavne v rohoch nádoby). Miešajte pomaly, aby sa Vám nevytvorili bubliny. Priehľadnú živicu teraz môžete tónovať a farbiť. Znovu premiešajte (hmotu môžete preliať aj do druhej nádoby, aby ste zaistili, že v rohoch neostala nepremiešaná živica), aby bola zaistená homogenita a optimálne tvrdnutie hmoty. Nechajte postáť cca 5 minút, aby sa eliminovali bublinky vzniknuté pri miešaní.
3. Premiešanú hmotu nalejte do Vami zvoleného objektu. Podľa povrchu objektu je vhodné zvážiť vymazanie povrchu vazelínou.
4. Odliatok nechajte vo forme vytvrdnúť počas 24 hodín. Tvrdnutie urýchlite, pokiaľ formu so živicou umiestnite k zdroju tepla.
5. Pripravenú a zmiešanú živicu spotrebujte do 45 minút. 

Tipy: Ak potrebujete odmerať množstvo živice potrebnej k vyplneniu Vami vybranej formy, naplňte formu až po okraj vodou a vodu prelejte do odmerky. Na stupnici si odmerajte 1/3 pre tvrdidlo a zvyšok dolejte živicou. Pred naliatím živice je ale odmerku aj formu potrebné poriadne vysušiť od vody. Ak potrebujete získať vysoký lesk, použite lesklý lak Gedeo.

Upozornenie:
Používajte vhodný ochranný odev, rukavice a ochranné okuliare. Uchovávajte mimo dosahu detí. Zabráňte styku s potravinami. Pri požití alebo zásahu očí (oči poriadne vypláchnite vodou) vyhľadajte bezodkladne lekársku pomoc a ukážte obal. 
Epoxidová živica je nebezpečná pri prehltnutí alebo pri kontakte s pokožkou. V prípade zasiahnutia očí spôsobuje vážne poškodenia zraku. Je toxická pre vodné organizmy.

 

Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.